Најбољи произвођачи шљиве на подручју општине Осечина, за 2017. Reviewed by Momizat on .  У периоду од 13.07.2017.г. до 18.08.2017. године, Комисија у саставу  Станојевић Небојша - председник; Душан Вучићевић - члан и Глигорић Сретен - члан; је обил  У периоду од 13.07.2017.г. до 18.08.2017. године, Комисија у саставу  Станојевић Небојша - председник; Душан Вучићевић - члан и Глигорић Сретен - члан; је обил Rating: 0
Home » такмичарски део » Најбољи произвођачи шљиве на подручју општине Осечина, за 2017.

Најбољи произвођачи шљиве на подручју општине Осечина, за 2017.

 У периоду од 13.07.2017.г. до 18.08.2017. године, Комисија у саставу  Станојевић Небојша – председник; Душан Вучићевић – члан и Глигорић Сретен – члан; је обилазила засаде већих произвођача шљива на територији општине Осечина и на основу виђеног стања, као и примене свих неопходних агротехничких  и пољотехничких мера током године, донела је ОДЛУКУ да се за 2017.годину награде следећи пољопривредни произвођачи:      

  • ЗАТРЕЋЕ место награда у износу од 6.000,00 динара, припала је  Марковић Милораду из Братачића и  Тешановић Ненаду из Остружња.
  •  ДРУГО место награда у износу од 8.000,00 динара, припала је Јанковић Марку из Горњег Црниљева и Илић Милану из Лопатња.
  • Најбољи произвођач шљиве за 2017. годину је Драган Филиповић из Лопатња  и припада му златник.

Награде за најбоље производе од  шљива  за 2017. Годину

Производе од шљива: пекмез, џем, слатко и шљивани колач, оцењивала је комисија у саставу:


1.    
Станица Чворић – председник,
2.     Даница Вујичић – члан,
3.    
Драгица Савић – члан,
4.     Надежда Миловановић – члан,
5.     Милан Николић – члан и
6.     Драган Јаковљевић – члан.

 

Комисија је заседала првог дана Сајма  25.08.2017. године и извршила дегустацију понуђених такмичарских производа. Констатовала је већи број узорака у односу на претходну годину и виши квалитет производа. Веома тешко је било одабрати само три производа за сваку категорију који ће се наградити, а још теже од та три који ће бити први. Због тога треба похвалити све учеснике који су учествовали у конкуренцији за награде.

·        У конкуренцији  за најбољи  пекмез  учествовало је 36 такмичара, а награде су освојили:

III     награда:   Адам Драгићевић   из  Лопатња,  

II       награда:  Душан Андрић  из  Горњег Црниљева  и

I         награда:  Бранко Ивановић  из    Горњег Црниљева.

·        У конкуренцији  за најбољи  џем  учествовало је 32 такмичара, а награде су освојили:

III     награда:  Миодраг Јовић   из  Горњег Црниљевае,

II       награда:  Живота Перић  из Горњег Црниљева и

I        награда:  Златомир Миловановић  из Горњег Црниљева.

·        У конкуренцији  за најбоље  слатко од шљива  учествовало је 42 такмичара, а награде су освојили:

III     награда:  Ненад Вилотић из  Гуњака,

II       награда: Драгутин Думановић  из  Села Осечине  и

I         награда: Живојин Павловић  из  Сирдије.

 

·        У конкуренцији шљиваног колача „Шљивко“, учествовало је 23 такмичара, а  награде су освојили:

III       награда: Мирјана Мијаиловић  из Села Осечине,

II       награда: Ненад Тешановић из Остружња  и 

I   награда: Драган Миловановић    из  Горњег Црниљева.

 

Нараде за  КВАЛИТЕТ ЈАКИХ АЛКОХОЛНИХ ПИЋА

 

Комисија за оцену квалитета јаких алкохолних пића радила је 07. и 08. августа  на Сајму шљива у Осечини, у следећем саставу:

 Председник : Проф. др Нинослав Никићевић (Пољопривредни факултет, Земун)

 

Чланови

 

Др Веле Тешевић (Хемијски факултет, Београд)

Др Иван Урошевић  (Пољопривредни факултет, Београд)

Др Бранко Поповић (Институт за воћарство, Чачак)

 

 Секретар

 

Дипл. инж Љубиша Станковић (Пољопривредни факултет, Земун)

 

На основу прегледаних и оцењених 261. узорка јаких алкохолних пића, пријављених од 139 учесника, Комисија је доделила  великих златних медаља  42, златних 37, сребрних 161 и 17 бронзаних медаља, док су четири узорка дисквалификована.

На основу правилника Сајма шљива у Осечини, о оцењивању квалитета јаких алкохолних пића, Комисија предлаже доделу следећих признања:

 

 1.      ШАМПИОН ГРУПЕ КАЈСИЈЕВАЧЕ

 

·        Дестилерија ,,Тривулеск Д.О.О.“, Лесковац за ракију кајсијевачу, јачине 43% из 2007. године

 

 2.        ШАМПИОН ГРУПЕ ЈАБУКОВАЧЕ

·        Воћне ракије ,,Плазинић“, Чачак за ракију јабуковачу, јачине 42% из 2007. године

 

3.        ШАМПИОН ГРУПЕ КРУШКОВАЧЕ

 

·        Дестилерија ,,Тривулеск Д.О.О.“, Лесковац за ракију виљамовку, јачине 42% из 2013. године

 

4.        ШАМПИОН ГРУПЕ ДУЊЕВАЧЕ

 

 ·        Дестилерија ,,Тривулеск Д.О.О.“, Лесковац за ракију дуњевачу, јачине 42% из 2013. године

 

5.        ШАМПИОН ГРУПЕ ЈАГОДИЧАСТОГ ВОЋА

·        ,,Браћа Томашевић“, Пријепоље за ракију од малина, јачине 40% из 2016. године                                                                      

 

6.        ШАМПИОН ГРУПЕ ЛОЗОВАЧЕ

 

 ·        Дестилерија ,,Тривулеск Д.О.О.“, Лесковац за ракију лозовачу, јачине 42% из 2013. године

 

 7.        ШАМПИОН ГРУПЕ ЛИКЕРИ

 ·        ,, Promont Group“, Нови Сад за ликер од вишње, јачине 18% из 2016. године

8.        ШАМПИОН ГРУПЕ ТРАВАРИЦА

Ÿ     Дестилерија ,,Тривулеск Д.О.О.“, Лесковац за ракију траварицу, јачине 42% из 2012. године

 

 1.      ГРУПА ШЉИВОВИЦА

 

III МЕСТО, ПЕХАР И ВЕЛИКА ЗЛАТНА МЕДАЉА ЗА ШЉИВОВИЦУ

7.     Шљивовица препеченица ,,Стари Витез“, јачине 43% из 1999. године

II МЕСТО, ПЕХАР И ВЕЛИКА ЗЛАТНА МЕДАЉА ЗА  ШЉИВОВИЦУ

8.     Шљивовица препеченица – Инспирација, јачине 43% из 1996. године

ПОБЕДНИК ГРУПЕ ШЉИВОВИЦА, ПЕХАР И ВЕЛИКА ЗЛАТНА  МЕДАЉА

·        Дестилерија ,,Тривулеск Д.О.О.“,Лесковац за ракију шљивовица стара, јачине 43% из 1997. године

 

2.       ГРУПА ПОДГОРСКА РАКИЈА

III МЕСТО, ПЕХАР И ВЕЛИКА ЗЛАТНА МЕДАЉА ЗА ШЉИВОВИЦУ

9.     Шљивовица, Милојко Лазић, Пецка, јачине 45% из 2011. године

II МЕСТО, ПЕХАР И ВЕЛИКА ЗЛАТНА МЕДАЉА ЗА  ШЉИВОВИЦУ

10.           Ракија од шљиве пожегаче, Дарко Јовановски, Осечина јачине 46% из 2016. године

ПОБЕДНИК ГРУПЕ ПОДГОРСКА РАКИЈА, ПЕХАР И ВЕЛИКА ЗЛАТНА  МЕДАЉА

·        Шљивовица, Величко Радивојевић, Осечина, јачине 45% из 1992. године

ШАМПИОН ОЦЕЊИВАЊА

III    МЕСТО, ПЕХАР

  „Браћа Томашевић“ из Пријепоља

II    МЕСТО, ПЕХАР

  Promont Group из Новог Сада

I     МЕСТО, ПЕХАР

 Дестилерија ,,Тривулеск Д.О.О.“ из Лесковца

 

Награда у конкуренцији Златне руке:                                           

Такмичарски део манифестације се одржава 25. и 26. августа 2017. године .

 

             Жири су сачињавали :

1.      Гордана Пајић, етнолог, председник ;

2.      Биљана Спасојевић, виши  нутрициониста – дијететичар , члан ;

3.      Милан Петровић, мастер социолог,члан.

 

Жири је радио према Правилнику о организовању и оцењивању манифестације „Златне руке Осечина“. Пре почетка рада жири је извршио увид у приспеле пријаве . Констатовао је да је пријављено 36 излагача. На манифестацији су се пријавили излагачи из: Осечине са околином, Шапца, Ваљева, Мионице, Јамена, Крупња, Прељина, Коцељеве, Лознице, Бранковине, Љубовије, Мали Зворник. Првог излагачког дана било је присутно 35 излагача, а другог дана се прикључио још један излагач.

На основу Правилника и увида у приспеле понуде излагача, жири је донео одлуку да се награде :

I  категорија : Представљање обичаја

додељује се Удружењу жена Бранковине из Бранковине за представљање обичаја српска слава.

II  категорија : Укупан изглед  и садржај изложених јела и предмета народне радиности

     а ) Прва награда :  Удружење „Мина Караџић“ из Лознице   за допринос очувању техника традиционалне женске радиности у савременим производима као и начину паковања истих.

     б ) Друга награда :  Биљана Максимовић из Бранковине  за представљање асортимана зимнице.

     в ) Трећа награда  Јасмина Бабовић из Ваљева за представљање разноврсних сувенирских производа и добар квалитет израде.

 

III  категорија : Појединачна јела

    а ) Прва награда : Славка Биба Јовановић из Осечине за традиционално јело печен кромпир са белим луком.

    б ) Друга награда :   Милена Јовановић из Туђина, за традиционално јело посне паприке пуњене пребранцем.

   в ) Трећа награда : Дана Николић из Осечине , за сушене шљиве на сунцу.

 

IV категорија :Ручни радови

  а ) Прва награда :  Центар за социјални рад „У сусрет потребама старих“ Осечина , за  ручне радове вез са мотивима шљиве.

 б ) Друга награда : Ружа Дамњановић из Лопатња , за чаршав од беза за технику ћесман..

в ) Трећа награда : Удружење жена „Јамена“ из Јамене, за вежени столњак.

 V категорија : за производе инспирисане традицијом или сувенир

  – додељује се Мири Андрић из Ваљева, за асортиман слатка са амбалажом.

VI категорија : Награда за поједица  / породица за очување културног наслеђа  ,

-додељује се  Љубинки Лукић из села Осечина , за дугогодишњу бригу о текстилном покућству које је наследила од мајке, као и њено које је донела у девојачкој спреми 1965.

 

VII категорија : Награда за дете или групу деце за очувањ културног наслеђа ,

додељује се Радионици веза – ученицима професора разредне наставе Бранке Степановић.

 

Специјална награда за допринос уређењу рада Сајма шљива у Осечини, комплетно осигурање пољопривредног газдинства дародавца „Дунав осигурања“, припала је Ђурђевић Миленку из села Осечина..

 

·          У конкуренцији  за најбољи  штанд  пољопривредних произвођача учествовали су сви такмичари, а награду је освојио  Миодраг Јовић  из Горњег Црниљева.

 

·          У конкуренцији најлепши штанд излагача освојила је фирма „Тривулеск“ из Лесковца, а награда је  Бесплатан штанд на Сајму шљива 2018. године.

 

 На такмичењу здравичара, у организацији Народне библиотеке Осечина, а у оквиру дванаестог  Сајма шљива, у конкуренцији 9 такмичара победила је Јелена Брадоњић из Комирића, друго место деле Велибор Марјановић  из Ваљева и Светлана Ђокић из Крушевца, док је треће место припало Миленки Раичевић из Ваљева.

 

© 2009 - 2017 САЈАМ ШЉИВА ОСЕЧИНА Израда сајтова

Scroll to top